Przyjęcie urodzinowe jest obchodami rocznicy urodzin osoby, która jest honorowana. Tradycja ta rozpoczęła się w połowie XIX wieku, ale dopiero w połowie XX wieku stała się popularna. Urodziny są obecnie cechą charakterystyczną wielu kultur.

W kulturach zachodnich imprezy urodzinowe obejmują szereg wspólnych rytuałów. Goście mogą zostać poproszeni o przyniesienie prezentu dla osoby uhonorowanej. Lokalizacje imprez często zdobią kolorowe dekoracje, takie jak balony i streamery. Ciasto urodzinowe podawane jest zazwyczaj z zapalonymi świecami, które mają być rozrzucone po „życzeniach urodzinowych”. Osoba uhonorowana otrzyma pierwszy kawałek ciasta. Podczas gdy do stołu przynosi się tort urodzinowy, goście śpiewają piosenkę „Happy Birthday to You” (Szczęśliwe urodziny dla Ciebie) lub inną piosenkę urodzinową.

Imprezy urodzinowe są często większe i bardziej ekstrawaganckie, jeśli świętują kogoś, kto osiągnął wiek uważany w kulturze za kamień milowy, taki jak przejście z dzieciństwa do dorosłości. Przykładami tradycyjnych obchodów wieku są północnoamerykańskie słodkie szesnastki i latynoamerykańska quinceañera.

Imprezy dla dzieci Białystok prawdziwą niespodzianką

Impreza niespodzianka to impreza, o której nie informuje się wcześniej osoby, na której cześć się odbywa. Więcej na imprezy dla dzieci Białystok.

Imprezy niespodzianki urodzinowej to najczęściej spotykany rodzaj imprezy niespodzianki. Co najwyżej na godzinę przed przyjazdem zaszczyconej osoby goście przyjeżdżają na takie przyjęcia. Często zaskakujący przyjaciel prowadzi zaszczyconą osobę w miejsce imprezy, nie pozwalając jej na nic.

Impreza dla dzieci

Impreza obiadowa jako pomysł na wspólną zabawę.

Impreza obiadowa jest spotkaniem towarzyskim, podczas którego ludzie wspólnie jedzą obiad, zwykle w domu gospodarza. Podczas najbardziej uroczystej kolacji, kolacja serwowana jest na stole jadalnym z kompletami naczyń. Obiadowe przyjęcia są często poprzedzone godziną koktajlu w salonie lub barze, gdzie goście piją koktajle w trakcie mieszania się i rozmowy. Wino serwowane jest zazwyczaj przez cały posiłek, często z innym winem towarzyszącym każdemu daniu.

Na mniej oficjalnej kolacji serwowany jest bufet. Goście wybierają jedzenie z bufetu i jedzą stojąc i rozmawiając. Kobiety mogą nosić sukienki koktajlowe, mężczyźni mogą nosić blezery.

Podczas niektórych nieformalnych kolacji gospodarz może poprosić gości o przyniesienie jedzenia lub napojów (danie główne, danie dodatkowe, deser lub przekąski). Przyjęcie tego typu nazywane jest potrawem lub kolacją potraw. W Stanach Zjednoczonych, potrawki są bardzo często przechowywane w kościołach i domach kultury.