Oficjalne przyjęcia to imprezy, które mają na celu przyjęcie dużej liczby gości, często w prestiżowych obiektach, takich jak Pałac Buckingham, Biały Dom czy Domy Rządowe Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Narodów. Gospodarze i wszyscy goście honorowi tworzą linię przyjęć w kolejności pierwszeństwa przy wejściu. Każdy gość jest informowany o tym gospodarzowi, który wita się kolejno w miarę przybycia.

Każdy gość prawidłowo mówi niewiele więcej niż jego nazwisko (jeśli to konieczne) i konwencjonalne pozdrowienie lub gratulacje dla każdej osoby w linii przyjęcia. W ten sposób linia gości bez zbędnej zwłoki stale się rozrasta. Po formalnym przyjęciu każdego gościa w ten sposób, gospodarze mogą się z gośćmi mieszać.

Powszechne urodziny dla dziecka

Nieco mniej formalne przyjęcia są powszechne w środowisku akademickim, czasami dla uczczenia gościnnego wykładowcy, czy dla uczczenia szczególnej okazji takiej jak przejście na emeryturę szanowanego pracownika. Odbiór jest również powszechny w trakcie sympozjów i konferencji naukowych, jako środowisko, w którym uczestnicy mogą się ze sobą łączyć i komunikować nieformalnie. Spotkaniom tym może towarzyszyć kolacja usiana lub, częściej, stojący nieformalny posiłek w formie bufetu. Białystok urodziny dla dziecka – Party4You – sprawdź to.

urodziny dla dziecka tylko w Party4You

Z okazji otwarcia wystawy w galeriach sztuki lub muzeach organizowane są również przyjęcia. Często obecni są zarówno artyści, jak i kuratorzy, którzy zorganizowali wystawę. Dodatkowo lub zamiast tego można zorganizować uroczyste przyjęcie w trakcie lub po zakończeniu trwania wystawy. Ten alternatywny harmonogram daje gościom więcej czasu na wnikliwe obejrzenie wystawy we własnym tempie, zanim spotkają się z wyróżnionymi gośćmi. Często podawane są posiłki, np. na spotkaniach akademickich.

Przygotowania i urodziny dla dziecka

Napoje w recepcji mogą być minimalne, takie jak kawa czy lemoniada, lub tak wyszukane jak podczas kolacji państwowej. W niniejszym punkcie nie podano żadnych źródeł. Prosimy o pomoc w udoskonaleniu tej sekcji poprzez dodanie cytatów do wiarygodnych źródeł. Niezasobowiązany materiał może zostać zakwestionowany i usunięty. (maj 2017 r.) (Dowiedz się, w jaki sposób i kiedy usunąć ten wzór wiadomości). W XVIII wieku, we Francji i Anglii, modne stało się dla zamożnych, dobrze zamężnych pań, które miały rezydencję „w mieście”, zapraszanie utalentowanych gości do odwiedzenia ich domu wieczorem, do udziału w poczęstunku i rozmowie kulturalnej.